Haber

Çinli Firma Sudan’da Trafo Merkezi İnşa Edecek

Hartum, 26 Aralık (Xinhua) — China XD Cluster, Sudan’ın Batı Kordofan eyaletindeki şehirleri ulusal enerji nakil şebekesine bağlayacak olan eyalet başkenti Al-Fula’da bir elektrik trafo merkezi inşa etmek için Pazar günü Sudan hükümetiyle bir sözleşme imzaladı .

Sudan’ın başkenti Hartum’da düzenlenen imza törenine Sudan Maliye Bakanı Cibril İbrahim, Çin’in Sudan Büyükelçiliği yetkilileri ve Batı Kordofan Eyaleti yetkilileri katıldı.

İbrahim törende yaptığı konuşmada Sudan’ın Çin ile iş birliğinin verimli geçtiğini belirterek, “Çin, Riyad’da düzenlenen Çin-Arap Devletleri Zirvesi’nde Sudan ile ilişkilerini genişletme sözü verdi. Umarız faydası olur.”

Sudan’daki Çin Büyükelçiliği ekonomive Ticaret Müsteşarı Guo Hu, Çinli şirketleri Sudan’a yatırım yapmaya teşvik etmeye devam edeceklerine söz verdiler.

China XD Group’un Kuzey Afrika ve Orta Doğu Genel Müdürü Zhang Yanwen de, şirketi tarafından Sudan’da üstlenilen projenin “yerel halkın yaşam standardının yükseltilmesine ve bölgenin ekonomisinin, kalkınmasının ve işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlayacağını” söyledi. .”

9,4 milyon dolarlık projenin altı ayda tamamlanması planlanıyor.

Sudan’da elektrik üretimini artıracak stratejik projelerden biri olarak değerlendirilen Al-Fula trafo merkezinin 450 megavat elektrik üretmesi ve Sudan’ın güneybatısındaki Batı Kordofan eyaletindeki geniş alanlara elektrik sağlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu